Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Artık, bir çok eğitimci ve psikolog, kişinin zeka gelişiminin en önemli evresinin doğum ile 5 yaş arasında olduğunu kabul etmektedirler. Bu erken yaşlarda, bir çocuk hem son derece meraklı, hem de zihni her tür bilgiyi özümsemek için son derece elverişlidir.

Uygun ve dingin bir şekilde beslenen 0 - 5 yaş arasındaki çocuk zihni, tüm hayatı boyunca kullanacağı öğrenme model ve kalıplarını oluşturur.

Her zaman okulumuzu ziyaret edebilir veya bizi arayabilirsiniz. Aynı zamanda, çocuğunuzu alırken günlük aktivite raporlarımız vasıtası ile çocuğunuzun gününün nasıl geçtiğini takip edebilirsiniz. Sınıf öğretmenimiz, çocuğunuzun ne kadar uyuduğunu, yemeğini bitirip, bitirmediğini, günlük aktivitelerdeki uyumunu sizlere raporunda belirtecektir. Öğretmenimiz aynı zamanda, hangi aktivitede bulunulduğunu da belirtecek ve özel bir durum var ise bunu da notuna ekleyecektir.

Elbette! Ne zaman isterseniz bizi ziyaret edebilirsiniz. Yemek zamanı, oyun zamanı, ders zamanı, yani; her zaman!

Okulumuzda müfredatımızdan ve uyguladığımız programlarımızdan sorumlu bir eğitim müdürü ve/veya bir sorumlu müdür bulunmaktadır. Müdürlerimiz, hem sınıf içerisinde uygulanan program ve müfredatımızın kontrollerini yapar, uygulamalarına bakar, hem de sınıf dışındaki hijyen dahil tüm diğer konuların takibini yaparlar.

Bir veli olarak, çocuğunuza en uygun devamlılık programını seçmekte özgürsünüz. Çocuklarınız okulumuza ister yarım gün, isterlerse tam gün olarak katılabilirler. Arzu edildiği taktirde, çocuklarınız okulumuza haftada iki, üç, dört yada beş gün de devam edebilir.

Bize ilk kez başvuran ailelerimizin bazılarında bu kaygıyı yaşıyoruz. Başlangıçta çocuklarımız ile iletişimimizi çok fazla kelime kullanmadan sessiz bir biçimde yapıyoruz.

Çocuklarımız bize, önceleri ellerini, yüzlerini ya da sessizce diğer istedikleri veya ihtiyaç duyduğu şeyleri anlatmaya başlıyorlar.

Öğretmenlerimiz, bu tarz bir iletişim için tecrübeli ve duyarlıdırlar.

Çocuklarımız, öğretmenlerinin bire bir ilgisi ve desteği, uygun aktiviteler ve diğer çocukları da dinleyerek kolaylıkla İngilizceyi öğreneceklerdir.

Her bir okul, çocuklar ve öğretmenler için sorumluluk alarak kendilerine uygun güvenlik sistemlerini kurmak zorundadırlar. Resmi güvenlik dışında, okul idareleri gözlem ve prosedürlere dayalı güvenlik sistemini uygularlar.

Ziyaretçilerimiz, geçerli bir kimlik göstermek zorundadırlar. Ayrıca, ebeveynlerimiz dışında çocuk ile ilgili herhangi bir talep (Çıkışta çocuk teslim etme vb.) söz konusu olduğunda, (ancak velilerimizin onayı ile) talepte bulunan kişi kimlik göstermek zorundadır. Buna ilave olarak, tüm okullarımızda, sağlık, güvenlik, müfredat yönergeleri ve program standartlarına ilişkin kural ve prosedürler mevcuttur.

Velilerimizin seçmiş olduğu program doğrultusunda okulumuzda; sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı mevcuttur.

Çocukların anaokuluna başlamaları için tuvalet eğitimi şart değildir. Çocukların tuvalet eğitimlerini almalarının yaşları ve tuvalet eğitimi almalarıyla ile ilgili olduğunu biliyoruz. Bu alışkanlığın iki buçuk ya da üç yaşında olmuş olması şart değildir.

Öğretmenlerimiz, tuvalet eğitimi ile ilgili olarak velilerimize destek vermektedirler. Bu yüzden çocuklarınız okullarımıza çocuk bezi ile devam edebilirler.

Gelişim olarak hazır olan çocukların tuvalet eğitimlerinim daha kolay olacağını tecrübelerimizle biliyoruz. Aynı zamanda tuvalet eğitimi almamış çocuklar, tuvalet eğitimi almış diğer çocukları kendilerine model aldıkları için bu süreç daha hızlı işler.

Tuvalet eğitimi, doğal ve pozitif bir biçimde ele alınır. Çocukların tuvalet ihtiyacı olup olmadığı sürekli sorularak, cesaretlendirilerek ve inisiyatif çocuğun elinden alınarak kontrol edilir.

Evet, Minik Dahiler anaokulu olarak, çocuğunuza öğrenmeye ilgi duymasını sağlamanın yapılabilecek en iyi eğitim altyapısı olduğuna inanıyoruz. Eğittikleri çocuğun başarı bir birey olacağı hevesi ile dolu öğretmenlerimiz, okul öncesi gelişim yönergelerine uygun hazırlanan ders planları ve aylık konularımız ile sınıf eğitimi hazırlarlar.

Öğretmenlerimiz, küçük gruplar içerisinde her çocuk ile ferdi bazda ilgilenerek her çocuğun kendine olan güvenini arttırmasını hedefler. Soru sormayı öğrenmek, neden, sonuç ve bunların etkilerini fark etmek, bir konu üzerinde tartışabilmek, adil olmayı öğrenmek, uyum içerisinde yeni arkadaşlar edinmek, Minik Dahiler Anaokulunun eğitiminde kilit taşlarıdır.

Anaokulumuzda, ilgili branş diplomalı ve tecrübeli, sıcak ve kalbi çocuk sevgisi ile dolu öğretmenler görev alır.

Sınıf Öğretmenlerimiz: Çocuklarla, eğitim esnasında ve dışında, özel olarak hazırlanmış müfredatı gerektiği gibi uygulayabilecek ve çocuklarla sıcak bir ilişki oluşturabilecek, uygun diploma ve tecrübeye sahip öğretmen adayları arasından seçilirler.

Okullarımızda oyun alanları sınıfların devamı olarak kabul edilirler. Koşma, zıplama ve tırmanma dışında, öğretmenlerimiz ve idaremiz ayrıca dışarıda tabiat gezileri, piknikler ve diğer öğrenme, görme, izleme ve tanıma imkanlarını da içeren geziler organize ederler. Havaların elverdiği ölçüde çocuklarımız her gün açık havaya çıkarlar.

Minik Dahiler Eğitim Kurumunda tüm giriş ve çıkışlar için prosedürler mevcuttur. Bir çocuk, veli ya da ebeveynlerinin onayı ile 3. şahıslara, ancak geçerli bir resmi kimlik (resimli) kontrolü sonrasında teslim edilebilir.

Minik Dahiler | Eğitim ve Sevginin buluştuğu adres...

Çalışma Saatlerimiz:  Hafta içi: 07:00 - 17:30 ~ Cumartesi: 07:30 - 13:00 ~ Pazar: Kapalı

facebooktwittergalleryiletişim


kıbrıs lefkoşa gönyeli anaokul kreş etüt okul öncesi etüt merkezi kktc kktc de bebek bakımı okul öncesi eğitim merkezi 0-3 yaş 3-6 yaş bebek bakımı Okul Öncesi Eğitim lefkoşa kreş gönyeli eğitim merkezi kıbrıs eğitim merkezi kktcde bebek bakımı kıbrıs 0-3 yaş kıbrıs 0-3 yaş eğitim gönyeli etüt lefkoşa etüt kktc etüt kktc kreş kktc anaokul kıbrıs anaokul eğitim merkezi

Kıbrıs Anaokul

Kıbrıs Kreş, Okul Öncesi Eğitim ve Etüt Merkezi

Lefkoşa, Gönyeli Kreş, Etüt, Anaokul, Okul Öncesi Eğitim Merkezi

KKTC'de Kreş ve Bebek Bakımı Hizmetleri konusunda sizlere yardımcı oluyoruz.

KKTC Anaokul ve Kreş

Geleceğimizi yaşatacak çocuklarımızı yetiştirmek için Kıbrıs'ta Gönyeli ve Lefkoşa'da okul öncesi eğitimde verdiğimiz hizmetler, burada bulabilirsiniz...

Anaokul, Kreş, Okul Öncesi Eğitim ve Etüt merkezimizle himzetinizdeyiz!

Kıbrıs Anaokulları içinde hizmet veren Minik Dahiler, çocukların okul öncesi kreş ve yuvada kendilerini geliştirmesine olanak sağlıyor.

gönyeli, lefkoşa, kktc de bebek bakımı, kreş, okul öncesi, anaokul, etüt, okul öncesi eğitim merkezi, etüt merkezi. 0-3 yaş, 3-6 yaşKıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Bicare Sigorta